Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

28ης Οκτωβρίου

28η οκτωβρίου 1

Αγαπητοί γονείς ,αγαπητά μας παιδιά,

Εν όψει του εορτασμού της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου, σας ενημερώνουμε τα εξής:

Την Παρασκευή  27/10/2023  θα πραγματοποιηθούν  οι εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής μας Εορτής σύμφωνα με τις παρ.2 και 6 του άρθρου3 του Προεδρικού Διατάγματος 79/2017.

Το πρωί στο προαύλιο του σχολείου θα γίνει η παράδοση σημαίας από τον  διευθυντή  του σχολείου. Οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες της  πρώτης  περιόδου  θα έλθουν με τα ρούχα της παρέλασης.

Κατόπιν οι μαθητές με τους εκπαιδευτικούς θα συμμετέχουν στην εκδήλωση για την εθνική επέτειο που οργανώθηκε από τα παιδιά της Δ τάξης.

Οι εκδηλώσεις θα τελειώσουν στις 10:00

Το ολοήμερο σχολείο δεν θα λειτουργήσει.

Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών/τριών στις 10:00.

Το Σάββατο  28/10/2023 θα πραγματοποιηθεί η παρέλαση.

Στις 11:15  η σημαιοφόρος και οι παραστάτες που θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στην παρέλαση  θα συγκεντρωθούν στην οδό Δημοκρατίας  μπροστά στο «ΠΛΑΙΣΙΟ»

Εκεί θα τους περιμένει και θα τους συνοδεύσει ο εκπαιδευτικός  κ. Ρωμανάκης Εμμανουήλ

Μετά το τέλος της παρέλασης οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους  από την πύλη Ιησού (Καινούρια πόρτα). Ευχόμαστε σε όλους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

σημαια

One thought on “Εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

1. Συγχαρητήρια για την ενημέρωση…..
    Χρόνια πολλά Ελλάδα